Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Elektrik Programı

Elektrik Programı

Bölümün Tarihçesi

Elektrik Programı MEB Yaygın Yükseköğretim Kurumu, Örgün Yüksek Öğretim Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak Batman Meslek Yüksekokulu bünyesinde 1981 yılında açılmıştır. Programın dâhil olduğu Meslek Yüksekokulu 1982 yılında Dicle Üniversitesine bağlanmış olup, 2007 yılında Batman Üniversitesinin kurulması ile Batman Üniversitesine bağlanmıştır. Program, 1987 yılında Yükseköğretim Kurulu/Dünya Bankası Endüstriyel Eğitim Projesi (YÖK-WORLD BANK/EEP) kapsamına alınmıştır. Bu kapsamda programa; Temel Elektronik Laboratuvarı, Elektrik Güç Sistemleri Laboratuvarı ve Elektrik Makineleri Laboratuvarının kurulması gibi imkânlar sağlanmıştır.

Bölüm Tanıtım Yazısı

Elektrik Programı, mevcut atölye ve laboratuvarlarda yürütülen eğitim-öğretim ve uygulama çalışmaları ile teknik hizmet gerektiren tüm sektörlerde ve kuruluşlarda elektrik konularında yeterli bilgi birikimine sahip ara eleman yetiştirmektedir. Program bünyesinde 3 öğretim elemanı mevcuttur. Gelişen teknoloji ile endüstri kuruluşlarının ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte ara elemanların yetiştirilmesi amacıyla mevcut ders müfredatı sürekli olarak güncellenmektedir.

Bölüm Başkanının Mesajı

Değerli öğrenciler,

Batman Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Elektrik Programı, güncel teknolojilerle donatılmış laboratuvarları ve sürekli olarak kendini geliştirme eğiliminde olan akademik kadrosu ile yeterli bilgi birikimine sahip, sorumluluk almaktan çekinmeyen, etik değerlere önem veren, nitelikli teknik eleman yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Elektrik Teknikeri ünvanı kazanacak olan olan sizlerden beklentimiz günümüz teknolojik gelişmelerine uyum sağlayıp ülke endüstrisine katkıda bulunan, başarılı ve yenilikçi teknik elemanlar olmanızdır.

Sevgi ve saygılarımla,

                                                                                                                                                                                                                                Öğr. Gör. Serdal ATİÇ

                                                                                                                                                                                                                              Elektrik Program Başkanı