Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Gaz ve Tesisat Programı

Gaz ve Tesisat Programı

Endüstriyel alanlardaki ihtiyaçları karşılamak amacıyla, nitelikli ara eleman yetiştirmeyi amaçlayan, bu programda okutulan teorik derslerin yanı sıra; uygulamalı dersler ile öğrencilerin bilgisayar destekli projelendirme yeteneklerinin ve teknik düşünme kabiliyetlerinin gelişmesine imkân sağlanmaktadır.

Mezunların İş İmkânları

Program, doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat teknolojisi alanında Türkiye genelinde hissedilen yetişmiş ara eleman eksikliğine çözüm sunma amacındadır. Mezun öğrencilere ön lisans diploması ile “Tekniker” ünvanı verilir. Mezunlar; orta ve büyük ölçekli kamu kuruluşları, doğalgaz dağıtım şirketleri, inşaat şirketlerinin yapı tesisat grupları, gaz tesisatı yapan özel şirketler ve ısıtma sektöründeki tüm kuruluşlarda tekniker olarak çalışabilmektedirler.

Bölüm Başkanının mesajı

Doğal gaz bugün 81 ilde vatandaşlarımız için ısınma ve sıcak su kullanımında birinci sınıf konfor sağlamaktadır. Ayrıca doğal gazın çevreci bir yakıt olması, şehirlerin havasının yaşanabilir seviyeye gelmesini sağlıyor. Diğer taraftan, doğal gazın ulaştığı göç veren şehirler göç alan şehirler haline geliyor. Doğal gaz sayesinde sanayi tesisleri faaliyete geçiyor, buna bağlı olarak istihdam imkânı ortaya çıkıyor. Bu bakımdan ülkemiz enerji, ekonomi, çevre ve sağlık politikalarına olumlu katkıları nedeniyle doğal gaz kullanımının yaygınlaşması, mezun öğrencilerimiz için istihdam bakımından ayrıca bir artı katkı sağlamaktadır.