Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Elektronik Teknoloji Programı

Elektronik Teknolojisi Programının tarihçesi:

Programımız, 2008 yılında Elektronik ve Otomasyon Bölümü altında Elektronik Teknolojisi Programı olarak kurulmuştur.2010 yılından itibaren İkinci öğretim öğrencilerini de almaya başlamıştır. 2017 yılında ikinci öğretime yeterli öğrenci gelmediği için YÖK tarafından ikinci öğretim kısmı kapatılarak normal öğretim olarak eğitim ve öğretim vermeye devam etmektedir.

        Elektronik Teknolojisi Programı, mevcut atölye ve laboratuvarlarda yürütülen eğitim-öğretim ve uygulama çalışmaları ile teknik hizmet gerektiren tüm sektörlerde ve kuruluşlarda Elektrik ve Elektronik konularında yeterli bilgi birikimine sahip ara eleman yetiştirmektedir. Program bünyesinde 3 öğretim elemanı mevcuttur. Gelişen teknoloji ile endüstri kuruluşlarının ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte ara elemanların yetiştirilmesi amacıyla mevcut ders müfredatı sürekli olarak güncellenmektedir.2010 yılında açılan ikinci öğretim 2017 yılına kadar devam etmiş,  normal öğretim ise halen eğitim ve öğretime devam etmektedir. 

         Programı tamamlayan ve Elektronik Teknikeri unvanını alan mezunlar hizmet sektöründe, işletmelerde ve fabrikalarda yönetici / mühendis ile işçi arasındaki nitelikli eleman ihtiyacını karşılayabilecek veya kendi adına işyeri açıp çalıştırabilecek niteliklere sahip olurlar. Almış olduğu eğitim kendisine başkaları ile ilişki kurması gerektiğini öğretecek, yüksek düzeyde el becerisine sahip olmasını temin edecek, ileri teknoloji ve enformasyon teknolojilerindeki çağdaş eğilimleri bilmesini sağlayacaktır.

Bölüm başkanının mesajı:

Sevgili Öğrenciler,

         Batman Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Elektronik Teknolojisi Programı, güncel teknolojilerle donatılmış laboratuvarları ve sürekli olarak kendini geliştirme eğiliminde olan akademik kadrosu ile yeterli bilgi birikimine sahip, sorumluluk almaktan çekinmeyen, etik değerlere önem veren, nitelikli teknik eleman yetiştirmeyi hedeflemektedir.

          Elektronik Teknikeri ünvanı kazanacak olan olan sizlerden beklentimiz günümüz teknolojik gelişmelerine uyum sağlayıp ülke endüstrisine katkıda bulunan, başarılı ve yenilikçi teknik elemanlar olmanızdır.

Sevgi ve saygılarımla,

                                                                                                                                                                                        Öğr. Gör. Ömer Ali KARAMAN                                                                                                     

                                                                                                                                                                                        Elektronik Teknolojisi Program Başkanı