Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri Bölümü

Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri Bölümü

Bölümün Kuruluş ve Tarihçesi

     Giyim Üretim Teknolojisi programı Batman Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda 2013 yılında kurulmuş, 2013–2014 akademik yılında öğrenci alımına başlamış 2 yıllık bir Ön lisans programıdır. Şu anda hâlihazırda 20 öğrencisi ve 2 tam zamanlı akademik personeli bulunmaktadır.

Bölüm Tanıtım Yazısı

    Giyim Üretim Teknolojisi Programının amacı, Tekstil ve Hazır Giyim sektörüne hizmet edecek düzeyde genel tekstil ve hazır giyim bilgilerine sahip, ara kademede görev yapacak nitelikli elemanlar yetiştirmektedir.  
     Giyim Üretim Teknolojisi Programını tamamlayan öğrenciler hazır giyim- konfeksiyon sektöründe firmaların yönetim, üretim, planlama, pazarlama, tasarım gibi çeşitli departmanlarında yer alabilmektedirler. 2 yılı kapsayan eğitim sürecinde genel kültür derslerinin yanı sıra mesleki dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.

   Öğrenciler tekstilin çeşitli alanlarıyla ilgili bilgilerle donanmış olarak öğrenim alırlar. Öğrenimleri süresince okudukları dersler, ödevler, tasarladıkları projeler, atölye, uygulama çalışmaları, bitirme projeleri ve 30 gün süreli  stajı ile temel bilgi ve beceriler kazanmaktadırlar.

 Bölüm Başkanının Mesajı

 Sevgili Öğrenciler ,

      Batman Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Giyim Üretim Teknolojisi Programı sayfasına hoş geldiniz. Eğitim dili Türkçe olan programın amaçlarından biride hazır giyim alanın da gelişmeleri dikkate alarak ülkemizin ve şehrimizin büyük ve orta ölçekli konfeksiyon işletmeleri ile moda evlerinin kadın giyim modelisti ihtiyacını karşılayarak ülke ekonomisine faydalı olmaktır. 

        Giyim Üretim Teknolojisi  Programını bitirmiş olan öğrenciler “Ön Lisans Diploması“ almaya hak kazanırlar. Program mezunları Dikey Geçiş Sınavı ile (DGS) ile eşdeğer lisans bölümlerine geçiş yapabilirler